Το δώρο του 2ου ΔΙΕΚ Κορυδαλλού

Αυτό είναι το ημερολόγιο 2016 με έργα καταρτιζομένων του Ινστιτούτου Επαγγελματικής Κατάρτισης και εκπαιδευομένων του Σχολείου Δεύτερης Ευκαιρίας των Φυλακών Κορυδαλλού, το οποίο σχεδιάστηκε με την επιμέλεια του Γραφίστα εκπαιδευτή του ΙΕΚ Απόστολου Κορδά και τυπώθηκε στο Τυπογραφείο του Καταστήματος Κράτησης.

Πέρα από την καλλιτεχνική του αξία αποτελεί πρωτίστως μια σαφή απόδειξη του πνεύματος αλληλεγγύης των σπουδαστών και των μαθητών μας, καθώς το ημερολόγιο θα διατεθεί σε αρκετά αντίτυπα μαζί με άλλες καλαίσθητες κατασκευές από την κοινωνική υπηρεσία της Φυλακής σε Bazaar, που στόχο έχει τη συγκέντρωση χρημάτων για την κάλυψη αναγκών άπορων κρατουμένων.

Ευχόμαστε καλές γιορτές σε όλους.

Η Διεύθυνση, οι Εκπαιδευτικοί και οι Εκπαιδευόμενοι ΣΔΕ και ΙΕΚ ΦΥΛΑΚΩΝ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ